O firmie

BRJ Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją urządzeń i oprogramowania do zapisu oraz analizy ruchu na płaszczyźnie i w przestrzeni. Współpracuje z firmami Photron, Fastec, Qualisys i Mikromak, będąc ich wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski, oraz z firmą Image Systems.

Photron to japońska firma będąca światowym liderem w dziedzinie wytwarzania kamer szybkich – elektronicznych urządzeń służących do zapisu szybko zachodzących zjawisk fizycznych. Kamery szybkie umożliwiają rejestrację obrazu z prędkością od kilkudziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy fps (frames per second – klatek na sekundę). Typowe obszary zastosowań kamer szybkich to testy zderzeniowe, testy poduszek powietrznych, taśmy produkcyjne wytwarzające tysiące elementów w ciągu minuty, testy uzbrojenia, prace badawczo-rozwojowe.

Amerykański Fastec to stosunkowa młoda firma jednakże mająca już ugruntowaną pozycję na trudnym rynku producentów kamer szybkich. Cechami charakterystycznymi wyrobów Fastec są mobilność i prostota obsługi. Małe wymiary, zasilanie bateryjne, wbudowany ekran i panel sterowania czynią z nich urządzenia w pełni przenośne. To praktycznie jedyne przenośne kamery szybkie dostępne obecnie na rynku.

Do kamer dołączane jest oprogramowanie umożliwiające współpracę kamer z komputerem, zapis oraz poklatkowe przeglądanie zapisanego materiału. Dodatkowo pozwala na analizę zapisanego materiału w celu uzyskania informacji o przemieszczeniach, prędkości i przyspieszeniach wybranych elementów na zapisanym materiale. Razem z kamerami oferowany jest sprzęt towarzyszący taki jak skrzynki do równoległego zapisu dowolnych sygnałów analogowych, obiektywy, filtry, pierścienie, monitory, zestawy oświetleniowe oraz komputery PC lub laptopy dostosowane do współpracy ze sprzedawanymi kamerami.

BRJ Sp. z o.o. zajmuje się również serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym sprzedanych kamer.